T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Kocaeli İl Halk Kütüphanesi

Kütüphaneler Haftası Dolu Dolu Başladı

Kocaeli İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nün Hızır Reis Ortaokulu ile birlikte hazırladığı, 54. Kütüphaneler Haftası dolu dolu başladı.
   
Kocaeli İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından, 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlanan “54. Kütüphane Haftası” İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Müdür Yardımcısı Ayhan Zeren, Ercan Yamen, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Öztürk Kupşen, İl Müftü Yardımcısı Bayram Şahin, İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut’un da aralarından bulunduğu okul müdürleri, şube müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla başladı. 
     Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleşen program Saygı Durusu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ev sahibi İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten yaptığı açılış konuşmasında, “Mart ayının Pazartesi ile başlayan son haftası 1964 yılından beri yurdumuzda “Kütüphaneler Haftası” olarak kutlanmaktadır. 54. sünü kutlamamakta olduğumuz Kütüphaneler Haftasının ana teması Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce, ‘Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler’ olarak belirlenmiştir” ifadelerine yer verdi. İl Halk Kütüphanesi’nin hazırlamış olduğu slayt gösteri ve ardından sıra dışı okurlar belgeselleriyle devam eden etkinlikte Hızır Reis Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu; sinevizyon gösterisi, kitaplarla kurulan dostluk konulu şiir, dünyadaki ve ülkemizdeki ilginç kütüphaneler hakkında slayt gösterisi, oratoryo, sokak röportajları, ‘Kitabım’ konulu şiir, ‘Kitaplar Konuşuyor’ konulu drama gösterisi, koro çalışması ve resim sergisi büyük beğeni topladı.
     Daha sonra sahne alan İzmit Halk Eğitim Merkezi halk oyunlarının müthiş performansı alkış aldı. Programın sonunda İl Halk Kütüphanesinden en çok kitap alarak okuyan ve ödül almaya hak kazanan; Allahverdi Güney, Gülşah Başkonak, Yelda Topaç ve Öğrenci Grubundan; Halil İbrahim Erdin, Recep Nur Baki Aydın Melike Akkaraman’a protokol tarafından hediyeleri takdim edildi. Etkinlik Hızır Reis Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu resim sergisinin gezilmesiyle sona erdi.
  • 241631,kutuphaneler-haftasi.png
  • 241626,kutuphaneler-haftasi.png
  • 241630,kutuphaneler-haftasi.png
  • 241632,kutuphaneler-haftasi.png
  • 241635,kutuphaneler-haftasi.png
  • 241627,kutuphaneler-haftasi.png
  • 241636,kutuphaneler-haftasi.png